Zprávy

Světový pochod podporují:

„Připojuji se k této mimořádné myšlence s úctou a pokorou. Věřím, že stálým poukazováním na problém válek a násilí, dojde lidstvu, že tato nehumání cesta k dosažení čehokoli, je naší zkázou. Proto i kdyby tento pochod zmírnil bolest jen nepatrnému množství lidí, je mojí povinností, podpořit ho.”

Lilian Sarah Fischerová
modelka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kolumbijský kongres vyslovuje podporu Světovému pochodu

Bogota 27.května

Návrh na podporu předložili Kolumbijské legislativě v horní komoře poslanci Jolando Pinto, Juan de Jesus Cardenas a Oscar Hurtado.

Mluvčí senátu informovala tisk o tom, že  na plenárním zasedání Kongres schválil účast tří zástupců Kongresu a tří senátorů při zahájení Světového pochodu za mír a nenásilí na Novém Zélandě.
Kromě toho se zákonodárci zavázali podporovat pochod také v době, kdy bude v kolumbijském hlavním městě, což je plánováno na 15. prosince.

Návrh byl obhajován zejména senátorkou Pinto, vdovou po Guillermo Gaviria, guvernéru provincie Antioquia, zavražděného před několika lety revolučními ozbrojenými silami Kolumbie (FARC) spolu se svým poradcem, bývalým ministrem obrany Gilberto Echeverri a osmi členy bezpečnostních sil, kteří byli drženi jako rukojmí na severovýchodě země.