Podporují

Světový pochod podporují:

„Yellow Sisters podporují mírový pochod, protože je to krásná forma manifestace. Mír je energie, kterou si každý tvor na naší planetě zaslouží zakusit. Člověk má právo vybrat si mezi láskou a strachem. Mír je láska, válka je strach. Yellow sisters volí lásku. ”

Yellow Sisters
ženská vokální skupina ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Mairead Corrigan Maguire

nositelka Nobelovy ceny, Severní Irsko

mírová aktivistka
Založila Community for Peace People v Severním Irsku. Společně s Betty Williamsovou zorganizovala pochod 35 000 lidí v ulicích Belfastu za mír mezi republikány a loajálními frakcemi. Ví, že nejúčinnější cestou k ukončení násilí nemůže být násilí, ale vzdělání.
V roce 1976 získala společně s Betty Williamsovou Nobelovu cenu míru za jejich celoživotní úsilí. Programem OSN pro "Ženy činu" byla oceněna v roce 1978. Ve své práci pokračuje jako členka pro-life skupiny, organizace Žen, nositelek Nobelovy ceny míru, a podporuje snahu o ukončení násilí mezi Izraelem a Palestinou. Také spolupracuje s Ganhího hnutím v Indii.

„Jsem ráda, že mohu podpořit důležité a skvělé úsilí o mír se Světovým pochodem za mír a nenásilí. Přeji Vám hodně úspěchů ve vaší práci. Mír a štěstí vám všem.”

Webové stránky ›