Akce

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Happening Bed-in

28.5.2009, Praha

Ve čtvrtek 28. května 2009 od 10 do 22 h. proběhne na Palackého náměstí v rámci Světového pochodu za mír a nenásilí akce ke 40. výročí "BED-IN" Johna Lennona a Yoko Ono.

S vědomím, že jejich svatební cesta bude velkým mediálním trhákem, rozhodli se John Lennon s Yoko Ono dát šanci míru. Mezi 25. a 31. květnem 1969 se ubytovali v Amsterodamském hotelu, kam zvali novináře s jejich přáteli a příznivci. Ti je navštívili a podpořili při jejich protestu proti válce ve Vientnamu v posteli. BED-IN vstoupil do dějin nejenom tvorbou legendárních písniček „Give peace a chance“ a „Imagine“, ale také se zapsal na dlouhý seznam ostatních nenásilných protestů. Stali se velkou inspirací pro generace jejich pokračovatelů a jejich aktivity, které vrcholí letošním Světovým pochodem za mír a nenásilí.

Proto jsme se rozhodli připomenout si tento skvělý nápad při jeho 40. výročí. Na Palackého nám. bude umístěna velká postel se stánkem, výzdobou, promítáním a ozvučením. Po celou dobu budou přítomni dobrovolníci, kteří budou o SP informovat, a budou zde probíhat návštěvy nejrůznějších osobností, které příjdou "do postele" zazpívat, zahrát, přečíst, vyprávět atd. Mezitím se budou pouštět tématická videa a reprodukovaná hudba. Účast už přislíbili Yellow Sisters, O. Brzobohatý a O. Ruml.

PŘIJĎTE si lehnout, posedět, zazpívat, zahrát, popovídat, poslechnout, podívat na video např. o Johnu Lennonovi a jeho BED-INu, přečíst něco zajímavého a navázat na poselství Johna s Yoko a milóny dalších lidí, kteří vedli, nejen v posteli, dlouhý protest proti válce.

Stejná akce proběhne ve středu 27.5. v Bohumíně »

Bed-in