Podporují

Světový pochod podporují:

„Tento pochod je velice civilizovaným počinem lidí toužících po štěstí a usilujících o proměnu snů o míru ve skutečnost.”

Maher al Sabbagh
filmový režisér a producent ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Francesco Tonucci

pedagog, Itálie

Tonucci Francesco se narodil ve Fano v Itálii, v roce 1941. V roce 1963 absolvoval pedagogiku na Katolické univerzitě v Miláně. Za 28 let získal své první vyznamenání v této oblasti a začal kritizovat realitu školy pod pseudonymem "Frat".

Pracoval jako učitel na základní škole, v roce 1966 se stal výzkumným pracovníkem Psychologického ústavu Národní rady pro výzkum, v roce 1982 byl předsedou katedry psychologie v programu environmentálního vzdělávání.

Jeho výzkum se zaměřuje na kognitivní vývoj dětí, dětského myšlení a chování a vzdělávací metodiky.

V roce 1997 byl jmenován prezidentem italského výboru "Comitato Italiano per la televisione e bambini", zabývající se ochranou dětí.

Mezi jeho díla patří: "Alternativní škola", "Očima dítěte", "Dítě se narodilo", "Jak se má dítě", "Město dětem", "Učit nebo naučit?" a jiné.


4.května vystoupil v Rosariu v divadle La Comedia na přednášce s názvem "Co nás učí děti v době krize" v rámci programu "Město pro děti", které pořádá provincie Santa Fe a město Rosario. Hovořil také o cílech a návrzích Světového pochodu a vyjádřil projektu svou podporu.