Podporují

Světový pochod podporují:

„Pokud má obchod významný dopad na politiku, tak je to znamením, že demokracie stůně. Smyslem demokracie je zajistit, aby bohatí nenarušili rovnováhu ve prospěch svého bohatství. A pokud ti, kteří mají více, mají větší vliv než já, tak to znamená, že demokracie umírá. Právo tvořené tímto způsobem nemá žádné morální opodstatnění, ale pouze sílu uškodit.”

Richard Stallman
programátor a nejdůležitější osobnost v celosvětovém Hnutí za svobodný software ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Cindy Sheehan

mírová aktivistka, USA

Cindy Lee Miller Sheehan (narozená 10. července 1957) je americká mírová aktivistka, jejíž syn byl zabit během své služby v Iráku 4. dubna 2004. Ta přitáhla pozornost státních i mezinárodních médií hlavně v srpnu 2005, díky svému protestu proti válce v provizorním stánku před rančem prezidenta George W. Bushe v Texasu, za což sklidila jak vášnivou podporu, tak i kritiku. Kandidovala do Kongresu v roce 2008.

„Ztratila jsem syna Caseyho ve válce. Vím, jakou bolest a utrpení, taková ztráta znamená. Podporuji Světový pochod za mír a nenásilí v naději, že ostatní rodiče nebudou muset trpět jako já, a že země, které se staly obětí války nebudou nadále trpět takovými ztrátami.”


Přátelé a příbuzní drží foto Caseyho Sheehana na protiválečné demonstraci v Arlingtonu, Virginii v říjnu 2004.