Podporují

Světový pochod podporují:

„Existuje staré hebrejské přísloví, které praví: Možná to nebudeš ty, kdo se dočká zhmotnění svých ideálů, ale já nemůžu přestat usilovat o ty své. Tento světový pochod se tímto moudrem řídí. Nevíme, kdy mír přijde, ale nikdo z nás nemá právo přestat za něj bojovat. Proto této významné události vyjadřuji podporu jakožto Izraelec bojující za mír.”

Meir Margalit
zastupitel města Jeruzaléma ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Cindy Sheehan

mírová aktivistka, USA

Cindy Lee Miller Sheehan (narozená 10. července 1957) je americká mírová aktivistka, jejíž syn byl zabit během své služby v Iráku 4. dubna 2004. Ta přitáhla pozornost státních i mezinárodních médií hlavně v srpnu 2005, díky svému protestu proti válce v provizorním stánku před rančem prezidenta George W. Bushe v Texasu, za což sklidila jak vášnivou podporu, tak i kritiku. Kandidovala do Kongresu v roce 2008.

„Ztratila jsem syna Caseyho ve válce. Vím, jakou bolest a utrpení, taková ztráta znamená. Podporuji Světový pochod za mír a nenásilí v naději, že ostatní rodiče nebudou muset trpět jako já, a že země, které se staly obětí války nebudou nadále trpět takovými ztrátami.”


Přátelé a příbuzní drží foto Caseyho Sheehana na protiválečné demonstraci v Arlingtonu, Virginii v říjnu 2004.