Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Mládež z Guachupita podporuje Světový pochod v Dominikánské republice

Mládež ze čtvrti Guachupita na předměstí Santo Domingo ukázala, že převážná většina mladých z Dominikánské republiky odmítá násilí. Guachupita je slum v hlavním městě, který je spojen s problematikou násilí, drog a chudoby. Mnoho mladých lidí z této čtvrti, na radu psychologa Tonyho de Moya, vytvořilo před čtyřmi lety sdružení Red Unida de Jóvenes (Spojená síť mladých), jako alternativu k tomu, co je jim nabízeno.

Před měsícem se mladí lidé dozvěděli o návrzích Světového pochodu za mír a nenásilí, který iniciovalo Humanistické hnutí.

Shoda mezi záměry pochodu a touhami mladých lidí byla pozoruhodná: odmítání násilí ve všech jeho podobách (ekonomické, náboženské, sexuální, náboženské, atd.), jaderné odzbrojení a zřeknutí se válek.

I přes omezené možnosti kampaně rychlého připojení se ke Světovému pochodu přidalo 1 500 mladých z Guachupita a vytvořili vlnu, která způsobila, že mnoho dalších mládežnických spolků hlavního města se chtělo připojit k pochodu a zúčastnit se.

Mnoho mladých lidí z celého světa, pro které je tento pochod impulsem, chtějí pohnout svědomím světa a určitě stojí za to to zkusit.