Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod v OSN

6.5.2009 New York

Delegace Světového pochodu za mír a nenásilí v čele s Rafaelem de la Rubiou, mezinárodním mluvčím, se dnes v OSN setkala s řadou organizací během Přípravy konference pro zasedání v roce 2010 o nešíření jaderných zbraní.

Globální jaderné odzbrojení je primárním cílem Světového pochodu.

Rafael de la Rubia se setkal s chilskými zástupci OSN, kteří pořádají ve středu prezentaci Světového pochodu pro delegáty PreCom a nevládní organizace.

Po té se setkal s přítomnými starosty měst Hiroshima (Akiba) a Nagasaki (Taue) a s Polem d´Huyvetterem z organizace Mayors for Peace.

Později na schůzce s Jonathanem Granoffem z Global Security Institute, spoluautorem Charty pro svět bez násilí, byla oficálně oznámena dohoda, že nositelé Nobelovy ceny za mír (Nobels For Peace) přijmou delegaci Světového pochodu na své konferenci v Berlíně, která proběhne začátkem listopadu, tedy práve v době, kdy tudy bude procházet Světový pochod.

Ve středu 6.5. se Rafael de la Rubia setká ve Washingtonu s José Miguelem Insulzou, generálním tajemníkem organizace Amerických států, aby mu osvětlil vývoj Světového pochodu na americkém kontinentě.