Zprávy

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod v OSN

6.5.2009 New York

Delegace Světového pochodu za mír a nenásilí v čele s Rafaelem de la Rubiou, mezinárodním mluvčím, se dnes v OSN setkala s řadou organizací během Přípravy konference pro zasedání v roce 2010 o nešíření jaderných zbraní.

Globální jaderné odzbrojení je primárním cílem Světového pochodu.

Rafael de la Rubia se setkal s chilskými zástupci OSN, kteří pořádají ve středu prezentaci Světového pochodu pro delegáty PreCom a nevládní organizace.

Po té se setkal s přítomnými starosty měst Hiroshima (Akiba) a Nagasaki (Taue) a s Polem d´Huyvetterem z organizace Mayors for Peace.

Později na schůzce s Jonathanem Granoffem z Global Security Institute, spoluautorem Charty pro svět bez násilí, byla oficálně oznámena dohoda, že nositelé Nobelovy ceny za mír (Nobels For Peace) přijmou delegaci Světového pochodu na své konferenci v Berlíně, která proběhne začátkem listopadu, tedy práve v době, kdy tudy bude procházet Světový pochod.

Ve středu 6.5. se Rafael de la Rubia setká ve Washingtonu s José Miguelem Insulzou, generálním tajemníkem organizace Amerických států, aby mu osvětlil vývoj Světového pochodu na americkém kontinentě.