Zprávy

Světový pochod podporují:

„Ti, kteří rozdmychávají války, se jim obvykle vyhnou, oběťmi jsou civilisté, občané, kteří často bojují o holé přežití anebo osobnosti, které se staví na odpor totalitním režimům. Důvodem k násilí a válkám jsou obvykle mocenské ambice diktátorů a nezřízená potřeba hromadit majetek. Smutnou záminkou válečných konfliktů a terorismu je ideologický a náboženský fanatismus, který se zaklíná vznešenými ideemi a vírou v jediného Boha. Světový pochod za mír a nenásilí je zřetelnou šancí vyjádřit nesouhlas většiny lidstva se záměry patologických jednotlivců a zločineckých skupin. Dějiny stále se opakujících krvavých konfliktů nás varují před jejich vzplanutím v kterékoliv části světa, Evropu nevyjímaje. Jsem ráda, že existují lidé, kteří myšlenku nenásilí uskutečňují tak velkolepou událostí. ”

Olga Sommerová
filmová dokumentaristka a pedagožka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod v OSN

6.5.2009 New York

Delegace Světového pochodu za mír a nenásilí v čele s Rafaelem de la Rubiou, mezinárodním mluvčím, se dnes v OSN setkala s řadou organizací během Přípravy konference pro zasedání v roce 2010 o nešíření jaderných zbraní.

Globální jaderné odzbrojení je primárním cílem Světového pochodu.

Rafael de la Rubia se setkal s chilskými zástupci OSN, kteří pořádají ve středu prezentaci Světového pochodu pro delegáty PreCom a nevládní organizace.

Po té se setkal s přítomnými starosty měst Hiroshima (Akiba) a Nagasaki (Taue) a s Polem d´Huyvetterem z organizace Mayors for Peace.

Později na schůzce s Jonathanem Granoffem z Global Security Institute, spoluautorem Charty pro svět bez násilí, byla oficálně oznámena dohoda, že nositelé Nobelovy ceny za mír (Nobels For Peace) přijmou delegaci Světového pochodu na své konferenci v Berlíně, která proběhne začátkem listopadu, tedy práve v době, kdy tudy bude procházet Světový pochod.

Ve středu 6.5. se Rafael de la Rubia setká ve Washingtonu s José Miguelem Insulzou, generálním tajemníkem organizace Amerických států, aby mu osvětlil vývoj Světového pochodu na americkém kontinentě.