Podporují

Světový pochod podporují:

„Jsem ráda, že mohu podpořit důležité a skvělé úsilí o mír se Světovým pochodem za mír a nenásilí. Přeji Vám hodně úspěchů ve vaší práci. Mír a štěstí vám všem.”

Mairead Corrigan Maguire
nositelka Nobelovy ceny ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Yellow Sisters

ženská vokální skupina , Česká republika

Yellow Sisters jsou čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři srdce, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu.

Yellow Sisters je ženská vokální skupina a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami.

Soubor vystupuje v koncertních sálech, divadlech, klubech, ale i na různých festivalech, ať už hudebních, divadelních nebo filmových, společenských akcích a ceremoniálech, vernisážích výstav, městských slavnostech a podobně. K nejvýznamnějším akcím, na kterých Yellow Sisters účinkovaly, patří například udělování ceny Homo Homini za mimořádný přínos v oblasti lidských práv při příležitosti zahájení filmového festivalu Jeden svět, konané v únoru 2006 v Pražské křižovatce Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize ´97, anebo přímý televizní přenos z udělování cen TýTý.

V současné sestavě existuje skupina od roku 2005, v témže roce nahrály Yellow Sisters své první demo CD. V roce 2006 byly Yellow Sisters vybrány do finále soutěže Colours Talents pořádané Indies Records a festivalem Colours of Ostrava, kde v červnu 2006 získaly prestižní první cenu spojenou s možností nahrání a vydání alba. Vydání nového alba s názvem Singalana připravují Yellow Sisters na prosinec 2006. V souvislosti s vydáním alba připravují Yellow Sisters česko-slovenské turné na jaro 2007 se stejnojmenným názvem Singalana.

Yellow Sisters:

Antonia Nyass (Éterity)

Bára Vaculíková (Yellow Family, Forbidden Fruit, Funky Feast, Levelrise)

Léňa (Yellow Family, Babylon Station, DC Band, Tomato 22)

Lucie Hawa Goldin (Éterity, tanečnice a choreografka TidiTade)

„Yellow Sisters podporují mírový pochod, protože je to krásná forma
manifestace. Mír je energie, kterou si každý tvor na naší planetě zaslouží
zakusit. Člověk má právo vybrat si mezi láskou a strachem. Mír je láska,
válka je strach. Yellow sisters volí lásku. ”