Zprávy

Světový pochod podporují:

„Své pocity vyjadřujeme tím, co děláme.”

HP móda
návrhářské studio ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Zahájení Světového pochodu v Bogotě.

Středa 22.dubna

350 účastníků, zástupců společenských organizací, akademiků i umělců dnes zahájilo Světový pochod za mír a nenásilí v Bogotě.
Starosta Bogoty podepsal dokument o svém připojení ke Světovému pochodu.
Bogota se tak stane prvním hlavním městem na světě, jehož vedení chce otevřeně podporovat a propagovat tuto událost.

 

Starosta Bogoty Samuel Moreno prohlásil, že rozvoj míru a nenásilí je nejlepší způsob, jak zajistit dodržování základních práv občanů, zdůraznil, že jeho podpora pro Světový pochod za mír a nenásilí je součástí souboru opatření, jejichž cílem je odstranění všech forem násilí ve městě.

 

Herečka Alejandra Borrero, představila projekt s názvem “Ni con el pétalo de una rosa” a vysvětlila, že jeho posláním je zamezit násilí vůči ženám a dívkám.

 

Rafael de la Rubia, zdůraznil skutečnost, že současná krize má dopad i na banky, které před několika lety byly považovány za nezranitelné, ale upozornil na to, že pouze vojenský průmysl, jak se zdá, nebyl touto krizí ovlivněn. "Všechny vlády, zejména v Evropě, mluví pořád o míru, ale výroba vojenského průmyslu zastavena nebyla."
"Jaderné hrozby jsou velmi reálné, a to i v zemích, které mají pocit, že jsou relativně v bezpečí," řekl De la Rubia, "Globalizace nám dává příležitost, aby lidstvo jako celek zorganizovalo aktivity podobné Světovému pochodu na celém světě." "V roce 2000, jsme slavili příchod nového tisíciletí na celém světě, a dnes můžeme vidět, jak se celý svět připravuje  hledat mír a nenásilí," říká herečka Alejandra Borrero.

Akce se konala v sále Institutu pro sport a rekreaci.
Mezi těmi, kteří se zúčastnili byl například velvyslanec Kolumbie v Itálii Gerolamo Schiavoni, norský velvyslanec v Bogotě Maria Sipos, prezident RDEPAZ (Red Nacional de Iniciativas por la Paz y contra la Guerra) Emil Luis Sanabria, prezidentka Asfamipaz (iniciativa kolumbijské ženy pro mír) Marlene Orjuela a zástupci Světové literární soutěže Poezie a pacifismus.

"Doufejme, že brzy nastane úsvit v naší Americe," uzavřel Tomas Hirsch, mluvčí nového Humanismu v Latinské Americe, zprávu od Davida Nassara, prezidenta Světa bez válek v Kolumbii.