Podporují

Světový pochod podporují:

„Přes svůj hendikep jsem připraven bránit svou zemi a rodinu i s nasazením života. Beru to jako mužskou samozřejmost. Ale děsí mne představa, že by se válka či jakékoli násilí dotklo mých nejbližších. Proto podporuji projekt Světového pochodu za mír a nenásilí. Vždyť mír je základním předpokladem naplnění všech našich životních cílů a přání. Chci, abychom už nikdy nezažili hrůzy válek a násilí. Jen tak můžeme prožít šťastný život. Jaký bude, ať záleží jen na nás...”

Jiří Ježek
paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Néstor Kirchner

bývalý prezident a manžel současné prezidentky, Argentina

Néstor Kirchner Ostoić Carlos (narozen 25.2.1950) byl prezidentem Argentiny od 25. května 2003 do 10. prosince 2007. Předtím byl guvernérem provincie Santa Cruz.

Před svým zvolením byl Kirchner málo známý nejen na mezinárodní, ale i na domácí scéně. Zvítězil ve volbách s pouhými 22 procenty hlasů v prvním kole, když se bývalý prezident Carlos Menem vzdal kandidatury.

Brzy po nástupu do funkce v květnu 2003 Kirchner překvapil svět, když potlačil moc silných vojenských a policejních úřadů. Zdůraznil nutnost posílení odpovědnosti a transparentnosti ve veřejné správě. Kirchner zrušil amnestii pro vojenské důstojníky obviněné z mučení a vražd během "špinavé války" (1976-1983) za vojenské diktatury.

Dne 28. října 2007 byla zvolena jeho manželka Cristina Fernández, aby ho nahradila ve funkci prezidenta Argentiny.

Webové stránky ›