Podporují

Světový pochod podporují:

„Podporuji ideu Pochodu za mír a nenásilí. Pochod, který obejde celý svět připomene občanům jednotlivých zemí jak důležitý je mír pro jejich život. Tato zdánlivě tak samozřejmá idea má stále svou platnost. Připomínat jí vůbec není zbytečné, byť jsou generace, zejména v Evropě, které už nemají osobní zkušenost s válkou. Války byly vždy rozpoutány lidmi a jejich mocenskými ambicemi, které jistě nezmizely. O to víc je důležité permanentní usilování občanů o to, aby mír byl udržen.”

Helena Třeštíková
režisérka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Cristina Fernández de Kirchner

prezidentka , Argentina

Elisabet Cristina Fernández de Kirchner (narozena 19.2.1953 v La Plata), známá také jako Cristina Kirchner, je argentinskou právničkou a političkou a současnou prezidentkou Argentiny. Je také maželkou bývalého prezidenta Argentiny Nestora Kirchnera a matkou dvou dětí. Než se stala prezidentkou, byla senátorkou provincie Buenos Aires a působila jako první dáma po boku svého manžela.

Ve volbách v říjnu 2007 kandidovala Cristina Kirchner na úřad preidenta Argentiny za stranu Frente para la Victoria. Zvítězila s 45,29 % hlasů, což je o 22 % více, než kolik získal po ní nejbližší soupeř. Bylo to jedno z největších vítězství co do počtu získaných hlasů od návratu demokracie v roce 1983. Je to poprvé, kdy byla zvolena žena prezidenta, a podruhé, kdy byla na prezidentský post zvolena žena (první byla Isabel Martinez de Perón, 1974-1976).

V roce 2008 byla zařazena podle časopisu Forbes jako třináctá v seznamu 100 nejmocnějších žen světa.

Webové stránky ›