Podporují

Světový pochod podporují:

„S velkým potěšením podporuji Světový pochod za mír a nenásilí. Během tří měsíců uskuteční miliony lidí univerzální poselství míru napříč zeměmi a kontinenty, v tropickém i mírném podnebí. V historii lidstva bude tato cesta symbolizovat krok vpřed, od nesvárů směrem k harmonii. Ve světovém dění přichází tento světový pochod v důležitém období. Krize a konflikty v celém světě ohrožují životy i samotnou existenci lidstva. O to naléhavější je ukončit veškeré násilí. Přeji všem účastníkům této akce hodně štěstí. Ať vám žehná Bůh a ať vás bezpečně vede. Doufám, že nás každý krok Světového pochodu přibližuje ke světovému míru a nenásilí.”

Rania Al Abdullah
královna ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Alfonso Cuarón

režisér, Mexiko

Alfonso Cuarón Orozco (* 28. listopadu 1961 v Mexiku) je mexický scenárista, producent a režisér.

V současnosti je jednou z nejvýznamnějších osobností mexické kinematografie, společně s Guillermem del Toro a Alejandrem González Iñárritu.

V Česku se proslavil kultovním filmem Mexická jízda (za jejíž scénář spolu se svým bratrem Carlosem vyhrál cenu na festivalu v Benátkách a byl nominován na Oscara). Největší úspěch zaznamenal natočením třetího dílu Harryho Pottera. Také díky filmu Potomci lidí se dostal do širšího povědomí.

Webové stránky ›