Zprávy

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Akce na podporu Světového pochodu ve španělské Galícii

V pátek odpoledne 20. března se skupina organizátorů Světového pochodu za mír a nenásilí snažila získat podporu lidí v ulicích Tui. Využili přítomnosti velkého počtu lidí, díky festivalu Play doc, který se slavil v těchto dnech v Tui. Koordinátorka Světového pochodu v Tui Silvia Gonzáles poděkovala všem spolupracovníkům, zvláště těm, kteří se do podobné akce zapojili poprvé.


V sobotu 21. března se v Coruňa, druhém největším městě Galície, uskutečnila oficiální prezentace Světového pochodu za mír a nenásilí. Tato akce proběhla za účasti asi stovky lidí a různých zástupců společenských organizací ve městě. Akci uváděli Carmen Fernandéz (moderátorka TVG) a Mar Sande (Svět bez válek).