Zprávy

Světový pochod podporují:

„Svět je náš společný domov a jeho vývoj ukazuje, že lidská solidarita je, stejně jako respektování práva a svobody člověka, nerozdělitelnou částí rozvoje lidské civilizace. Zatímco války, násilí a chudoba v jakékoli časti světa mají velmi vážné dopady na celém světě. Z tohoto důvodu se musíme spojit proti válkám, násilí a chudobě na celém světě. ”

ORPA
Organizace pro pomoc a rozvoj Africe ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Akce na podporu Světového pochodu ve španělské Galícii

V pátek odpoledne 20. března se skupina organizátorů Světového pochodu za mír a nenásilí snažila získat podporu lidí v ulicích Tui. Využili přítomnosti velkého počtu lidí, díky festivalu Play doc, který se slavil v těchto dnech v Tui. Koordinátorka Světového pochodu v Tui Silvia Gonzáles poděkovala všem spolupracovníkům, zvláště těm, kteří se do podobné akce zapojili poprvé.


V sobotu 21. března se v Coruňa, druhém největším městě Galície, uskutečnila oficiální prezentace Světového pochodu za mír a nenásilí. Tato akce proběhla za účasti asi stovky lidí a různých zástupců společenských organizací ve městě. Akci uváděli Carmen Fernandéz (moderátorka TVG) a Mar Sande (Svět bez válek).