Zprávy

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Světový pochod v Chile

V neděli 22.března proběhlo v městě Peňalolén v Chile zahájení Světového pochodu za mír a nenásilí.
Akce, která probíhala po celý den, začala různými aktivitami pro nejmenší, včetně malování, promítání videa, hudby, písní a tance, do kterých se mohli zapojit nejen děti ale i mládež a dospělí.
Mezi hudebníky, kteří se zúčastnili zahájení Světového pochodu a podpořili tak vytváření povědomí pro mír a nenásilí, byli Florcita Motuda, Blind Johnny Blues, El Barrakon, Enzo Lopez, Poetas de la Vereda, Bototo y su breakdance, Marcelo Pla, José Cerpa, Eledino Parraguez, Chile Raíces a kapela Guachupé.


Na organizaci této hudebně-kulturní akce se podílela řada organizací i jednotlivců, např. kulturní sdružení Barrakon,  Humanistické interaktivní centrum, nadace la Familia de Peñalolen, starosta a členové městské rady, Silovo poselství, Svět bez válek, hnutí Pobladores en Lucha, Rádio Encuentro, Humanistická strana a mnoho dalších dobrovolníků, kteří se zapojili do realizace tohoto projektu, v zájmu míru, nenásilí a lepšího světa.


Během akce se také promítal záznam zprávy, kterou poslala prezidentka Michelle Bachelet, novinář Alexander Guillier, hudebník Kike Neira, argentinská skupina Mezclao a další.