Zprávy

Světový pochod podporují:

„Historicky první akcí Greenpeace byl protest proti americkým jaderným pokusům na ostrově Amchitka nedaleko Aljašky. Od té doby jsme nikdy neztratili ze zřetele spojitost mezi ochranou přírody a bezpečností. Greenpeace od svého založení prosazuje široké pojetí bezpečnosti – takové, v němž nehrají rozhodující úlohu pouze hrozby ozbrojeného útoku či nedostatku strategických surovin, ale také například nebezpečí vyplývající z klimatických změn způsobených člověkem. Jaderné zbrojení pohlcuje obrovské sumy a množství nejrůznějších zdrojů, aniž by bylo schopno poskytnout prostředky proti nejvýznamnějším hrozbám současnosti. ”

Greenpeace
ekologická organizace ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Symbol nenásilí v Českých Budějovicích

V sobotu večer 21.3. se na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích rozzářil symbol nenásilí. Asi padesát studentů, kolemjdoucích a rodin s dětmi se roztančilo v rytmu bubnů skupiny BIG BAM BULLS.

V den výročí začátku války v Iráku tak byl odstartován sled aktivit provázejících Světový pochod za mír a nenásilí. O každé další akci Vás budeme informovat na www.svetovypochod.cz a www.zsf.jcu.cz. Těšíme se, že se k nám připojíte.