Zprávy

Světový pochod podporují:

„Mír, spravedlnost, láska, ale i to, že nejsme ke druhým lhostejní. Když každý bude podle těchto slov žít, bude na světě krásně. Umějme podpořit věci, které za to stojí! Přidala jsem se já, přidejte se také...”

Eva Čerešňáková
Česká vicemiss 2007 ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Prezentace Světového pochodu v Barceloně

V pátek 20. března se v Barceloně uskutečnila oficiální prezentace Světového pochodu.

První část se konala v sále FNAC v Triangle, kde se sešlo asi 200 lidí, z nichž mnozí zůstali venku, neboť se do malého prostoru nevešli. Na úvod se zde promítalo video s prezentací Světového pochodu, pak si vzal slovo starosta Federico Zaragoza, prezident nadace Cultura de Paz. Sešli se zde i další významní hosté jako Montserrat Ponsa i Tarrés - smírčí soudce v Ametlla del Vallés, Joan Lluís Piñol i Rull - profesor mezinárodního práva na univerzitě Barcelona, Nazanin Amiriam - íránský spisovatel a profesor politologie na univerzitě Barcelona, Rafael de la Rubia - mezinárodní koordinátor Světového pochodu a Carles Martín Vilanova - mluvčí organizace Svět bez válek a násilí.


Vystoupil zde i zpěvák Juanes, mluvčí evropských humanistů Giorgio Schultze a Ernest Benach i Pascual, předseda parlamentu Catalunie. Na konci zazpívala zpěvačka Marina Rosell. 


Pokračováním byl symbolický pochod z náměstí Plaza Catalunia na náměstí Plaza Universidad, během něhož se přidávali další lidé.

Den pak vyvrcholil na Plaza Universidad, kde od sedmi večer probíhaly různé akce, mimo jiné i vystoupení profesionálních herců, kteří podporují Světový pochod - Pep Cruz, Anna Ycobalzeta a Norbert Íbero.

Na závěr všichni vytvořili velký "kruh míru" s hořícími loučemi a společně četli ceremonii za nenásilí.