Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Miloš Vacík
hudebník ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Prezentace Světového pochodu v Barceloně

V pátek 20. března se v Barceloně uskutečnila oficiální prezentace Světového pochodu.

První část se konala v sále FNAC v Triangle, kde se sešlo asi 200 lidí, z nichž mnozí zůstali venku, neboť se do malého prostoru nevešli. Na úvod se zde promítalo video s prezentací Světového pochodu, pak si vzal slovo starosta Federico Zaragoza, prezident nadace Cultura de Paz. Sešli se zde i další významní hosté jako Montserrat Ponsa i Tarrés - smírčí soudce v Ametlla del Vallés, Joan Lluís Piñol i Rull - profesor mezinárodního práva na univerzitě Barcelona, Nazanin Amiriam - íránský spisovatel a profesor politologie na univerzitě Barcelona, Rafael de la Rubia - mezinárodní koordinátor Světového pochodu a Carles Martín Vilanova - mluvčí organizace Svět bez válek a násilí.


Vystoupil zde i zpěvák Juanes, mluvčí evropských humanistů Giorgio Schultze a Ernest Benach i Pascual, předseda parlamentu Catalunie. Na konci zazpívala zpěvačka Marina Rosell. 


Pokračováním byl symbolický pochod z náměstí Plaza Catalunia na náměstí Plaza Universidad, během něhož se přidávali další lidé.

Den pak vyvrcholil na Plaza Universidad, kde od sedmi večer probíhaly různé akce, mimo jiné i vystoupení profesionálních herců, kteří podporují Světový pochod - Pep Cruz, Anna Ycobalzeta a Norbert Íbero.

Na závěr všichni vytvořili velký "kruh míru" s hořícími loučemi a společně četli ceremonii za nenásilí.