Zprávy

Světový pochod podporují:

„Lhostejnost už není na místě. Rád vyjadřuji podporu této celosvětové akci, pochodu za ukončení válek, odstranění jaderných zbraní a násilí všech forem. Škoda každého násilím ukončeného života… ”

Dalibor Janda
zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Prezentace Světového pochodu v Barceloně

V pátek 20. března se v Barceloně uskutečnila oficiální prezentace Světového pochodu.

První část se konala v sále FNAC v Triangle, kde se sešlo asi 200 lidí, z nichž mnozí zůstali venku, neboť se do malého prostoru nevešli. Na úvod se zde promítalo video s prezentací Světového pochodu, pak si vzal slovo starosta Federico Zaragoza, prezident nadace Cultura de Paz. Sešli se zde i další významní hosté jako Montserrat Ponsa i Tarrés - smírčí soudce v Ametlla del Vallés, Joan Lluís Piñol i Rull - profesor mezinárodního práva na univerzitě Barcelona, Nazanin Amiriam - íránský spisovatel a profesor politologie na univerzitě Barcelona, Rafael de la Rubia - mezinárodní koordinátor Světového pochodu a Carles Martín Vilanova - mluvčí organizace Svět bez válek a násilí.


Vystoupil zde i zpěvák Juanes, mluvčí evropských humanistů Giorgio Schultze a Ernest Benach i Pascual, předseda parlamentu Catalunie. Na konci zazpívala zpěvačka Marina Rosell. 


Pokračováním byl symbolický pochod z náměstí Plaza Catalunia na náměstí Plaza Universidad, během něhož se přidávali další lidé.

Den pak vyvrcholil na Plaza Universidad, kde od sedmi večer probíhaly různé akce, mimo jiné i vystoupení profesionálních herců, kteří podporují Světový pochod - Pep Cruz, Anna Ycobalzeta a Norbert Íbero.

Na závěr všichni vytvořili velký "kruh míru" s hořícími loučemi a společně četli ceremonii za nenásilí.