Akce

Světový pochod podporují:

„Jsem člověk, který se roky věnuje hudbě této planety – world music. Studuji etnické bubny, rytmy a tím poznávám jednotlivé kultury ze kterých vycházejí. Díky letadlům, internetu, všudypřítomným médiím mohu ze srdce Evropy studovat hudbu z druhé strany Země. Snad i díky tomu vím, že přes odlišnost kultur, podnebí pod kterým se rodíme, přes odlišnost kořenů ze kterých vycházíme mají všechny lidské bytosti stejnou touhu. A tou je touha po lásce, míru a klidu. Na celém světe znějí písně o lásce a rodině. S tím se pojí přirozená touha tvořit a žít se svými rodinami v míru. Nikdy jsem neslyšel píseň vyjadřující opak. Proto plně podporuji společnou touhu všech bytostí na planetě Zemi – touhu po Míru. Vyjadřuji tímto podporu Pochodu za mír, za sebe i hudebníky z Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada.”

Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada
hudební skupiny ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Evropský týden akcí proti rasismu

17.3.2009 - 20.3.09, Pardubice

Informační středisko EUROPE DIRECT Pardubice pořádá v rámci Evropského týdne proti rasismu 2009 akce na posporu informovanosti a odstranění předsudků.

17.3. 15:00- 19:00 Futsalový turnaj na Univerzitě
turnaj proti rasismu- SK Roma, studenti Univerzity Pardubice a studenti výměnného programu ERASMUS
místo konání: Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice

18.3. 18:00- 20:00 Kulturně vzdělávací večer se zaměřením na pracovní imigraci

animovaný a hraný dokument o cizincích; beseda na aktuální téma Co nyní čeká cizince ze třetích zemí, pobývajících v Pardubicích? Nenechte si ujít ani ochutnávku etnických gastronomických specialit a další překvapení! Místo konání: Divadlo Exil. Vstup zdarma.

19.3. 10:00- 18:00 Informační kampaň
Zjistěte, co se děje v oblasti lidských práv a co vy sami můžete udělat! Nebudou cybět informační materiály, poradenství, diskuze a příslušníky menšin, kvízy a soutěže pro děti i dospělé, představení zvyků a tradic některých etnických menšin.
Místo konání: informační středisko Pardubice Region Tourism

20.3. 10:00- 10:45 Mongolská divadelní hra zahraničního dětského souboru s následnou besedou se zástupci organizace most pro lidská práva (cizinecká problematika)
Místo konání: SPŠE a VOŠ pardubice. vstup zdarma, rezervace nutná!

 

Více na  http://europe-direct.cz/cs/