Podporují

Světový pochod podporují:

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

ORPA

Organizace pro pomoc a rozvoj Africe, Česká republika- Afrika

ORPA
Organizace pro pomoc a rozvoj Africe, vznikla dne 30.08.2003, jako iniciativa Afričanů žijících v České republice s cílem vytvořit platformu pro členy a organizace, které mají zájem pomoci Africe, kontinentu, kde se vyskytují problémy z několika příčin.

Zakladatelé si uvědomili, že africký kontinent prochází jedním z nejvážnějších období jeho historie a uvědomili si též, že dopady problémů zde mají vliv na dění celého světa. Řešení těchto problémů představují pro každého Afričana velkou obětavost a lásku k lidstvu. Tato řešení požadují velkou solidaritu ostatních národů světa.
Vývoj světa ukazuje, že lidská solidarita, je stejně jako respektování práva a svobody člověka, nerozdělitelnou částí rozvoje lidské civilizace.

V rámci své činnosti Organizace pro rozvoj a pomoc Africe nebude zasahovat do vnitřních záležitostí jednotlivých afrických států. Přesto bude maximálně a nezávisle pomáhat k chápání příčin vzniku těchto problémů, aby mohla zodpovědným způsobem pomáhat k rozvoji Afriky.

Lidská solidarita nebude orientována jen k Africe. Podle možností a okolností, statutární orgány posoudí konkrétní způsoby k vyjádření solidarity ostatním národům mimo Africký kontinent.

Proto Organizace pro rozvoj a pomoc Africe je koncipována jako organizace s mezinárodním prvkem. Bude rozšiřovat svoji činnost tam, kde to bude možné k prospěchu celého lidstva.

Dipl.- Ing. Dieudonné Mubenzem
President ORPA

„Svět je náš společný domov a jeho vývoj ukazuje, že lidská solidarita je, stejně jako respektování práva a svobody člověka, nerozdělitelnou částí rozvoje lidské civilizace. Zatímco války, násilí a chudoba v jakékoli časti světa mají velmi vážné dopady na celém světě. Z tohoto důvodu se musíme spojit proti válkám, násilí a chudobě na celém světě. ”

Webové stránky ›