Podporují

Světový pochod podporují:

„Historicky první akcí Greenpeace byl protest proti americkým jaderným pokusům na ostrově Amchitka nedaleko Aljašky. Od té doby jsme nikdy neztratili ze zřetele spojitost mezi ochranou přírody a bezpečností. Greenpeace od svého založení prosazuje široké pojetí bezpečnosti – takové, v němž nehrají rozhodující úlohu pouze hrozby ozbrojeného útoku či nedostatku strategických surovin, ale také například nebezpečí vyplývající z klimatických změn způsobených člověkem. Jaderné zbrojení pohlcuje obrovské sumy a množství nejrůznějších zdrojů, aniž by bylo schopno poskytnout prostředky proti nejvýznamnějším hrozbám současnosti. ”

Greenpeace
ekologická organizace ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Carlos Berzosa Alonso-Martinez

rektor Univerzity Complutense v Madridu, Španělsko

Narodil se v Madridu. Byl děkanem fakulty ekonomie a podnikání.
Byl členem ministerské rady a sociálního výboru Univerzity. Také byl ředitelem oddělení aplikované ekonomie. Spolupracoval v různých komunikačních médiích. Je prezidentem Generální Nadace UCM, president REBIUN (Red Espaňola de Bibliotecas Universitarias) člen redakce REM (Revista de Economía Mundial) a ředitel vydavatelství Revista de Economía Crítica. Kromě toho i autor mnoha publikací.

„Připojuji se k této mimořádné iniciativě jenž jistě přispěje ke vědomí světa o nutnosti odstranění násilí ve všech oblastech. Je naším úkolem vytvořit skutečný mír pro všechny obyvatele planety.

Webové stránky ›