Podporují

Světový pochod podporují:

„Pokud má obchod významný dopad na politiku, tak je to znamením, že demokracie stůně. Smyslem demokracie je zajistit, aby bohatí nenarušili rovnováhu ve prospěch svého bohatství. A pokud ti, kteří mají více, mají větší vliv než já, tak to znamená, že demokracie umírá. Právo tvořené tímto způsobem nemá žádné morální opodstatnění, ale pouze sílu uškodit.”

Richard Stallman
programátor a nejdůležitější osobnost v celosvětovém Hnutí za svobodný software ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Yoko Ono

výtvarnice, umělkyně a hudebnice, Japonsko - USA

Yoko Ono je japonsko-americká výtvarnice, umělkyně a hudebnice.

Narodila se ve aristokratické japonské rodině. Byla nejstarší ze tří sester a již v dětství získala klasické hudební vzdělání, hrála na klavír a učila se kompozici a zpěvu.

V polovině 60. let se stala součástí uměleckého hnutí Fluxus. Začala se zabývat videoartem, happeningy, tvorbou uměleckých objektů a protestními mírovými akcemi, kterým se věnuje dodnes.

Yoko Ono je známá také díky svatbě s britským hudebníkem a bývalým členem skupiny "The Beatles" Johnem Lennonem, se kterým se vzali v roce 1969. V květnu 1968 nahrál Lennon s Yoko první společné album Unfinished Music No. 1: Two Virgines.

Společně zakládali skupinu Plastic Ono Band a začali se politicky angažovat a protestovat proti válkám. Pořádali různé veřejné akce a mírové happeningy, nejznámější je "Bed In".

Webové stránky ›