Podporují

Světový pochod podporují:

„Je jisté, že existuje obrovský nepoměr mezi materialistickými silami, které hlásají potřebnost války a silami morálními, které obhajují právo na mír, ale taktéž je jisté, že jedině vůle člověka dokázala v historii tyto síly učinit skutečnými, aby překonaly vůli ostatních. Nemusíme čelit nadpřirozeným silám, potřebujeme pouze další lidi, více lidí. Proto záleží na tom, abychom měli silnější vůli pro nastolení míru než pro nastolení války. Záleží na naší účasti ve všeobecné mobilizaci k boji za mír. Je to lidskost, kterou v životě obhajujeme, život dneška a zítřka, který by mohl být ztracen, když ho nebudeme bránit právě teď. Lidskost není řečnický obrat, je to schopnost cítit lidskou bolest, duchovní touha a zároveň je to nevyčerpatelná naděje. Když spojíme všechny naše síly, dosáhneme míru. Jak v nás samých tak i kolem nás.”

Jose Saramago
spisovatel a novinář, nositel Nobelovy ceny za literaturu ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Yoko Ono

výtvarnice, umělkyně a hudebnice, Japonsko - USA

Yoko Ono je japonsko-americká výtvarnice, umělkyně a hudebnice.

Narodila se ve aristokratické japonské rodině. Byla nejstarší ze tří sester a již v dětství získala klasické hudební vzdělání, hrála na klavír a učila se kompozici a zpěvu.

V polovině 60. let se stala součástí uměleckého hnutí Fluxus. Začala se zabývat videoartem, happeningy, tvorbou uměleckých objektů a protestními mírovými akcemi, kterým se věnuje dodnes.

Yoko Ono je známá také díky svatbě s britským hudebníkem a bývalým členem skupiny "The Beatles" Johnem Lennonem, se kterým se vzali v roce 1969. V květnu 1968 nahrál Lennon s Yoko první společné album Unfinished Music No. 1: Two Virgines.

Společně zakládali skupinu Plastic Ono Band a začali se politicky angažovat a protestovat proti válkám. Pořádali různé veřejné akce a mírové happeningy, nejznámější je "Bed In".

Webové stránky ›