Zprávy

Světový pochod podporují:

„Ke světovému pochodu jsme se připojili, protože každá takováto snaha má smysl.”

Oktet
vokální sbor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Video: vzkaz chilské prezidentky Michelle Bachelet ke světovému pochodu

Chilská prezidentka Michelle Bachelet vyzývá hlavy států a mezinárodní společenství, aby podpořili konec války, jaderných zbraní a násilí. Aby se připojili ke Světovému pochodu za mír a nenásilí.

Textový přepis video-zprávy

Vážení přátelé,

je mi potěšením podpořit tuto fantastickou myšlenku, kdy budou různé organizace pochodovat po světě a žádat ukončení válek, jaderné odzbrojení a ukončení veškerých forem násilí. Nestačí to jenom chtít, musíme na této věci společně pracovat, protože jsme se poučili z historie, kdy milióny lidí pocítily důsledky brutálních válek a nesmyslnosti násilí, které po sobě zanechaly jen nesmazatelnou stopu bolesti a smutku.

Nicméně jsem hrdá na region, ze kterého pocházím protože Latinská Amerika a Karibská oblast jsou prvním regionem na světě, který se už před 40 lety zbavil jaderných zbraní, a to Tlatelolcovou dohodou, která díky úsilí regionu platí až dodnes a kterou před celým světem obnovujeme.

Jakožto prezidentce Chile, ale i jako lékařce, matce a ženě, mi jde o vytvoření spravedlivého světa, kde budou respektována lidská práva, ale i to nejdůležitější ze všeho, a sice právo na důstojný život v míru. A tak vyzývám politické, sociální a kulturní lídry naší země i našeho regionu ale i ostatních zemí, aby podpořili tuto velkou mobilizaci lidstva, aby se s odhodláním připojili k této dosud nevídané mírutvorné misi.

Budu mít tu čest přijmout vás v prosinci v prezidentském paláci „La Moneda“ ještě před tím, než bude vaše cesta kolem světa zakončena v lednu 2010 v Andách.

Odteď můžete počítat s tím, že budu usilovat o vykořenění násilí, o to, aby k řešení konfliktů nebyla používána síla, o lepší svět pro všechny tam, kde mír a dialog budou cestou k vytvoření spravedlivější a přátelštější společnosti.