Zprávy

Světový pochod podporují:

„Kultura míru je duší opětovného očarování světa.”

Hamilton Faria
univerzitní profesor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Kampaň proti násilí v Riobamě

Stovky pistolí, válečných tanků, vojenských  robotů, mečů, válečných filmů, vojáčků na hraní a ostatních hraček bylo rozbito v pátek 16. ledna jako symbolický akt ve jménu míru. Děti řekly Ne násilí a Ne používání válečných hraček.

Rozbití těchto hraček se konalo v rámci kampaně kterou Institut dětí a rodiny INFA zahájil na Vánoce. Násilnické hračky byly vyměněny za fotbalové míče, vzdělávací časopisy a jiné věci. „Chceme, aby se děti bavily a nehrály si na zabíjení, což podporuje násilnou kulturu", řekl Luis Terán, ředitel INFA v Chimborazo a zdůraznil, že rozbití  těchto hraček mělo symbolizovat oddělení dětí od něčeho, co násilí povoluje a vyrábí.

Celá akce se odehrála v hale radnice Riombamy před více než 80 dětmi ze škol Simon Bolívar, Juan Valasco, Arnaldo Merino, Sergio Quirola, José María Román a dalších škol. Mnozí tleskali této akci, ale byli i takoví, kteří byli smutní z toho, že jsou jim rozbíjeny hračky. Andrés Mera, ze školy Arnaldo Merino řekl: "Nebudeme si dále hrát s válečnými hračkami, nejlepší pro svět je mír.“ Vedle něho Evelín Paullán, ze školy San Felipe přečetl  dopis, ve kterém se odmítá válka v Gaze "ztotožňuji se s heslem  Zanechme  násilí a zanesme mír do našich domovů a srdcí.“

William Penafel, učitel ze školy Simon Bolívar komentoval tuto akci: „Ve škole neustále odmítáme tyto hračky a zavádíme kulturu míru. Žádáme rodiče, aby nekupovali dětem válečné hračky."