Zprávy

Světový pochod podporují:

„Existuje staré hebrejské přísloví, které praví: Možná to nebudeš ty, kdo se dočká zhmotnění svých ideálů, ale já nemůžu přestat usilovat o ty své. Tento světový pochod se tímto moudrem řídí. Nevíme, kdy mír přijde, ale nikdo z nás nemá právo přestat za něj bojovat. Proto této významné události vyjadřuji podporu jakožto Izraelec bojující za mír.”

Meir Margalit
zastupitel města Jeruzaléma ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

FC Inter Milán podporuje Světový pochod

Fotbalový klub Internazional Milán, současný šampión Itálie, se 30. ledna připojil ke Světovému pochodu za mír a nenásilí.

Oficiální zveřejnění podpory se uskuteční v některou z příštích nedělí. Na tiskové konferenci vyzve trenér Mourinho jednoho z hráčů, aby vysvětlil, proč se připojují ke Světovému pochodu. Giorgio Schulze, mluvčí evropských Humanistů, poté vysvětlí smysl celého projektu.

Klub byl nadšený myšlenkou pochodu a ochotně souhlasil pomoci svou účastí v jeho rozšíření i medializaci. Jedním z návrhů je například natočení videa v tričkách s logem Světového pochodu. Také se zvažují různé možnosti zapojení nové mladé generace sportovců i příznivců fotbalu, neboť vědomí a citlivost pro nenásilí je nutné utvářet už od mládí.