Zprávy

Světový pochod podporují:

„Jsme velice ráda, že mohu vyjádřit svou podporu Světovému pochodu za mír a nenásilí. Organizace tohoto projektu přichází právě v momentě, kdy svět prochází celosvětovou finanční krizí, čelí klimatickým změnám, hladomoru v různých částech světa, nedodržování lidských práv v mnoha zemích a v neposlední řadě násilí, válkám, občanským nepokojům nebo terorismu. Všechny tyto aspekty ohrožují životy mnoha lidí a mnoha menšin. Doufám, že každý krok v tomto pochodu nás dovede blíž k míru a nenásilí, pomůže zvýšit uvědomělost o světovách problémech u mladých lidí a hlavně výjádří silný apel na světovou politickou špičku.”

Zuzana Štěpanovská
I. Česká vicemiss 2005 ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Maratón pro Světový pochod

Společnost mensaje Herederos futuro- Sala Fenix v Tukumánu se připojila v neděli 11. ledna k maratónu který se uskutečnil v Yerba Buena na úpatí hory San Javier s cílem šířit myšlenku Světového pochodu. Maratónista Juan Pablo Juaréz, světově uznávaný závodník a účastník mezinárodních soutěží se připojil ke Světovému pochodu a angažoval se tak v šíření jeho myšlenek. Během předávání cen řekl několik slov k tématu Světového pochodu a vyzval přítomné k připojení se a k účasti. Rozdávaly se informační letáky s kontaktními el.adresami, přinesly se vlajky s logem Světového pochodu a oranžové vlajky s logem Sila a s hesly vyzývajícími k nenásilným aktivitám.
"Jsme pozváni k účasti na všech závodech pořádaných pro maratonisty Runnin Group de Yerba Buena, které realizuje federace Tucumana de Atletismo. Takže budeme Světový pochod všude prezentovat."