Podporují

Světový pochod podporují:

„Lidé se nesmí na problém násilí ve světě dívat jen jako publikum v kině na film... aniž by se jich to týkalo a nevěřili ve vlastní sílu podpořit mír a nenásilí. Každý jedním jediným krůčkem za mír a nenásilí může naplnit jednou kapkou džbán, který až se naplní miliony kapkami, dokáže uhasit ohen násilí....”

Bára Fišerová
herečka ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Luisa Morgantini

místopředsedkyně Evropského parlamentu, Itálie

Místopředsedkyně Evropského parlamentu, spoluzakladatelka hnutí „Ženy v černém proti válce“ a mezinárodní sítě „Ženy za mír v oblastech konfliktů“.
Poslankyně Evropského parlamentu od roku 1999, prezidentka Delegace pro vztahy s palestinskou Zákonodárnou radou (1999 – 2004).

Luisa Morgantini získala mírovou cenu izraelských „Žen v černém“ (1996); cenu „Zlatá holubice za mír“ (2002). Byla nominována na Nobelovu cenu míru (2005); dále získala cenu MEP Awards za podporu rozvoje.
Volební pozorovatelka OSCE, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (1997 – 1998). Koordinátorka „Asociace Itálie – Nikaragua“ (1979 – 1991). Národní mluvčí „Asociace za mír“, nenásilného hnutí za mír a sociální spravedlnost (1994 – 1999).

Webové stránky ›