Podporují

Světový pochod podporují:

„Světový pochod za mír a nenásilí, mír na celém světě snad posílí. Svět bez válek je představa, která světem hýbat nepřestává. Pochod projde celým světem, a stane se mírovým rozkvětem. 2. listopadu bude v Praze, na světě by se měli všichni cítit blaze. Upustit od válek a násilí, to je naše úsilí. ”

Gymnázium Pierra de Coubertina
gymnázium ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Luisa Morgantini

místopředsedkyně Evropského parlamentu, Itálie

Místopředsedkyně Evropského parlamentu, spoluzakladatelka hnutí „Ženy v černém proti válce“ a mezinárodní sítě „Ženy za mír v oblastech konfliktů“.
Poslankyně Evropského parlamentu od roku 1999, prezidentka Delegace pro vztahy s palestinskou Zákonodárnou radou (1999 – 2004).

Luisa Morgantini získala mírovou cenu izraelských „Žen v černém“ (1996); cenu „Zlatá holubice za mír“ (2002). Byla nominována na Nobelovu cenu míru (2005); dále získala cenu MEP Awards za podporu rozvoje.
Volební pozorovatelka OSCE, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (1997 – 1998). Koordinátorka „Asociace Itálie – Nikaragua“ (1979 – 1991). Národní mluvčí „Asociace za mír“, nenásilného hnutí za mír a sociální spravedlnost (1994 – 1999).

Webové stránky ›