Podporují

Světový pochod podporují:

„Chci říci, že podporuji Světový pochod za mír a nenásilí. Myslím, že je to myšlenka, jejíž čas nadešel. Svět byl konfrontován tolika válkami, které způsobily mnoho lidského utrpení. Chceme mír. Už dlouho se na světě mluví o nešíření jaderných zbraní, ale zatím tyto snahy nebyly naplněny. Nadešel čas, aby se lidé spojili a společně řekli: "Chceme svět míru," aby prostředky, které jsou vynaloženy na výrobu zbraní mohly být použity k vymýcení chudoby a nemocí. Mnozí lidé teď zbytečně umírají na nemoci, jimž lze předcházet.Dovolte nám využít prostředky uvážlivě na ochranu života a rozvoj lidstva na této zemi.”

Raila Odinga
premiér ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Giulietto Chiesa

poslanec Evropského parlamentu, novinář, Itálie

Člen Evropského parlamenu pro Severozápadní spolupráci. Novinář od r. 1979. Mnoho let politických zkušeností, zpočátku jako univerzitní aktivista v Janově; pak na celonárodní úrovni jako viceprezident Italské Goliardie. Člen Provinciální rady města Janova od r. 1975 do 1979. Moskevský dopisovatel pro list L´Unita.

Autor několika historických knih, zpráv a rozhovorů zaměřených na Sovětský svaz a Rusko, které byly přeloženy do několika jazyků.

Během posledních pár let byl zapojen do studií zabývajících se globalizací, zejména dopadem médií na světový systém.

V roce 2007 se stal členem Evropského parlamentu.

V říjnu 2007 byl na Mezinárodním filmovém festivalu v Římě prezentován dokumentární film "Zero, inchiesta sull'11 settembre" (Nula, vyšetřování 11. září) zpracovaný týmem, který sponzoroval Giulietto Chiesa. Film byl k veřejnému promítání uvolněn na začátku roku 2008.

Webové stránky ›