Podporují

Světový pochod podporují:

„The English College in Prague supports the World Peace March because we believe that promoting peace and international understanding will create a better world for us all to live in. (English College in Prague podporuje Světový pochod za mír, protože šířením míru a mezinárodního porozumnění vytvoříme lepší svět pro život.)”

English College in Prague
anglické gymnázium ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Giulietto Chiesa

poslanec Evropského parlamentu, novinář, Itálie

Člen Evropského parlamenu pro Severozápadní spolupráci. Novinář od r. 1979. Mnoho let politických zkušeností, zpočátku jako univerzitní aktivista v Janově; pak na celonárodní úrovni jako viceprezident Italské Goliardie. Člen Provinciální rady města Janova od r. 1975 do 1979. Moskevský dopisovatel pro list L´Unita.

Autor několika historických knih, zpráv a rozhovorů zaměřených na Sovětský svaz a Rusko, které byly přeloženy do několika jazyků.

Během posledních pár let byl zapojen do studií zabývajících se globalizací, zejména dopadem médií na světový systém.

V roce 2007 se stal členem Evropského parlamentu.

V říjnu 2007 byl na Mezinárodním filmovém festivalu v Římě prezentován dokumentární film "Zero, inchiesta sull'11 settembre" (Nula, vyšetřování 11. září) zpracovaný týmem, který sponzoroval Giulietto Chiesa. Film byl k veřejnému promítání uvolněn na začátku roku 2008.

Webové stránky ›