Podporují

Světový pochod podporují:

„Moderní věda nabídla lidstvu poprvé v historii možnost života bez hladu a zimy a bez neustálé hrozby smrti následkem infekčních chorob. Současně dala věda lidem moc vyhladit svou civilizaci nukleárními zbraněmi nebo učinit Zemi neobyvatelnou přelidněním a znečištěním. Otázka jakou z těchto cest si vybereme je doslova záležitostí života a smrti pro nás a naše děti. Budeme využívat objevů moderní vědy konstruktivně a vybereme si cestu vedoucí k životu? Nebo využijeme vědy k výrobě dalších a dalších smrtonosných zbraní, které dříve či později mohou vést v důsledku lidského nebo technického selhání ke katastrofální nukleární válce?Budeme bezohledně ničit naši krásnou planetu bezmezným růstem populace a průmyslu? Volbu mezi těmito dvěma alternativami musíme udělat sami. Žijeme v rozhodujícím momentu historie - v krizovém momentu civilizace. Musíme nahradit starý svět mezinárodní anarchie, strašných válek a institucionalizované nespravedlnosti novým světem, který respektuje pravidla. Je nesmírně působivé, že mladí lidé z celého světa jsou ochotni přidat ruku k dílu a pochodovat přes celou planetu, aby zaměřili naši pozornost na tyto kritické problémy. Světový pochod za mír a nenásilí prokazuje velkou službu lidstvu v historickém rozhodujícím okamžiku. John Scales Avery, Ph.Dr. předseda dánské národní skupiny Pugwashské konference o vědě a světových problémech.”

John Avery
profesor ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Elias Figueroa

bývalý fotbalista a člen chilské reprezentace, Chile

Známý jako jeden z nejlepších obránců v historii fotbalu a nejlepší chilský hráč všech dob. Dlouholetý hráč klubů jako Santiago Wandererds de Valparaiso, brazilského klubu International a chilského národního týmu, za který hrál na třech světových pohárech: v Anglii 1966, v Německu 1975 a ve Španělsku 1982. Jeho rodištěm je Peñarol v Uruguayi.

Novinami El Mundo 3x oceněn jako nejlepší jihoamerický fotbalista roku: 1974, 1975 a 1976. Podle univerzity Americas a Instituto de Historia y Estadística del Fútbol Chileno oceněn jako nejlepší chilský fotbalista všech dob, získal i další mezinárodní ocenění. V současné době je prezidentem Futbol Masters a národní sportovní ředitel Univerzity Santo Tomas.

Webové stránky ›