Podporují

Světový pochod podporují:

„Přidávám svůj hlas k tomuto pochodu, protože chci svět bez jaderných zbraní, chci aby vojska opustila všechna okupovaná území, chci svět bez jakýchkoli zbraní, chci svět, v němž se podepíšou smlouvy nejen o neútočení, ale i smlouvy o přátelství, spolupráci a rozvoji, chci svět, který respektuje mezinárodní právo, Chartu Organizace spojených národů (OSN) a její prostředky pro řešení sporů, zejména v kapitole vztahující se k mírovému urovnání sporů.”

Hicham Hamdan
libanonský velvyslanec v Argentině ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Ben Heine

karikaturista a novinář, Belgie

absolvent Vyšších studií sociální komunikace. Žije v Bruselu a žádná světová událost nebo osobnost neunikne jeho pozornosti. V pouhých 25 letech vykazuje výjimečné schopnosti v jeho specifickém politickém boji proti sionismu při obraně palestinského problému.

Belgický umělecký aktivista vyjadřuje silně kritický postoj prostřednictvím svých karikatur a ilustrací. Jeho práce protestující proti imperialismu a jiným formám porušování lidských práv má následovníky po celém světě. Umělci přinejmenším ve dvanácti zemích obnovují jeho karikatury.

Heineho práce obzvláště ve spojení s krizí v Gaze je rozšiřována tisíci autory příspěvků v Daily Kos kvůli její propalestinské orientaci. Pracuje nezávisle, přispívá do několika belgických časopisů jako Le Monde Diplomatique, ale pracuje také pro mezinárodní publikace.

Webové stránky ›