Podporují

Světový pochod podporují:

„Tento pochod je nezbytnou a nejlepší příležitostí stát se bratry a sestrami pro každého jednotlivce i organizace, příležitostí sjednotit naše síly a oslavit náš společný cíl: ukázat naše odmítnutí všech forem násilí, které se nejvíce vyjevují ve válce, vyjádřit pokojné myšlenky, jak odvrátit konflikt. Navzdory mému věku jsem nikdy nepřestala snít a nyní sním o obrovském pochodu, ve kterém všichni, nehledě na víru, ideologii, etnicitu, pohlaví, barvu, na této cestě sjednotí svět jak fyzicky tak i duchovně v jednu oslavu lásky, solidarity a milosti, míru a nenásilí.”

Amparo Sanchez Rosell
presidentka Islámského kulturního centra ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Ben Heine

karikaturista a novinář, Belgie

absolvent Vyšších studií sociální komunikace. Žije v Bruselu a žádná světová událost nebo osobnost neunikne jeho pozornosti. V pouhých 25 letech vykazuje výjimečné schopnosti v jeho specifickém politickém boji proti sionismu při obraně palestinského problému.

Belgický umělecký aktivista vyjadřuje silně kritický postoj prostřednictvím svých karikatur a ilustrací. Jeho práce protestující proti imperialismu a jiným formám porušování lidských práv má následovníky po celém světě. Umělci přinejmenším ve dvanácti zemích obnovují jeho karikatury.

Heineho práce obzvláště ve spojení s krizí v Gaze je rozšiřována tisíci autory příspěvků v Daily Kos kvůli její propalestinské orientaci. Pracuje nezávisle, přispívá do několika belgických časopisů jako Le Monde Diplomatique, ale pracuje také pro mezinárodní publikace.

Webové stránky ›