Podporují

Světový pochod podporují:

„ Studenti a pedagogové SOŠ a SOU Kladno, nám. E. Beneše 2353, se připojují ke Světovému pochodu za mír a nenásilí. První pochod kolem světa, požadující odstranění jaderných zbraní, násilí všech forem, ukončení válek považujeme za velmi důležitou akci. Naše škola se snaží pomáhat těm, kteří to potřebují, proto neváháme a připojujeme se a chceme tuto akci podpořit.”

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno
střední škola ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Eduardo Galeano

spisovatel a novinář, Uruguay

Galeano je spisovatel a novinář pocházející z Uruguaye, který obzvláště významně reprezentuje ibersko-americkou literaturu.

Jeho nejznámějším dílem je „The Open Veins of Latin America“ (Otevřené žíly Latinské Ameriky) z roku 1971. Kniha odhaluje vykořisťování Latinské Ameriky, které od 15. století probíhalo pod taktovkou zahraničních mocností. Jeho knihy jsou překládány do mnoha jazyků. Galeanova práce přesahuje klasické žánry a kombinuje dokument, beletrii, žurnalistiku, politické analýzy a historické vyprávění. Galeano sám odmítá, že by byl historikem – „Jsem spisovatelem, který chce pomoci zachránit ukradenou paměť celé Ameriky, zejména však opovrhované a mně blízké Latinské Ameriky.“ Říká o sobě, že je novinářem, který se věnuje globalizaci a jejím negativním následkům.

„Pět největších producentů zbraní je zodpovědných za světový mír ... a to je ten důvod, proč se nacházíme v takové situaci!”