Podporují

Světový pochod podporují:

„Nadační fond POROZUMĚNÍ se v rámci svých aktivit plně ztotožňuje s ideály a posláním Světového pochodu za mír a nenásilí a tímto připojuje plnou podporu této velmi důležité akce. Považujeme za naprosto nezbytné organizovat takovouto osvětovou činnost, která v lidech probouzí solidaritu a potřebu pomoci a nenechává je lhostejné ke svému okolí, neboť právě i naše okolí tvoří svět ve kterém žijeme.”

Porozumění
nadační fond ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Adam Hochschild

spisovatel, reportér, USA

Spisovatel-reportér. Účastnil se protestů proti válce ve Vietnamu. Působil jako spisovatel a redaktor pro časopis "Rampants". Spoluzakladatel časopisu Mother Jones (New York, 1942). Mezi jeho díla patří: "Domov na půlce cesty: Memoáry otce a syna", "Zrcadlo o půlnoci: Cesta Jižní Afrikou", "Neklidný duch: Rusové si pamatují Stalina", "Nalezení dvířek pasti: Eseje, portréty a cesty" a "Zahrabej řetězy: Proroci a rebelové v boji za osvobození otroků impéria".
Profesor oboru žurnalistiky na Universitě California v Berkeley. Přispěvatel do různých amerických časopisů, zejména: The New Yorker, The New York Review of Books, The New York Times Magazine a The Nation.

Webové stránky ›