Podporují

Světový pochod podporují:

„Vždy když na světových soutěžích krásy pronese "nádherná" modelka, své nezdolné přání týkající se světového míru, zní to jako hodně ohrané klišé! Nedávno jsem se však nad touto problematikou sám zamyslel a zjistil jsem, že je mír na Zemi i mým největším přáním. Trápí mne otázka, proč si o problémech nemůžeme rozumně promluvit a téměř vždy je musíme řešit násilím?! Děje se tak mezi světovými velmocemi, ale i mezi obyčejnými lidmi. Kde je chyba? Pojďme se tedy společně zamyslet, jak změnit myšlení nás všech a oznámit světu, že válek už bylo dost! Rozhodnutí je v nás samotných. My to říkáme hudbou...”

Jan Smigmator
jazzový zpěvák ›

Nejnovější podporující


Iniciátor pochodu

Adam Hochschild

spisovatel, reportér, USA

Spisovatel-reportér. Účastnil se protestů proti válce ve Vietnamu. Působil jako spisovatel a redaktor pro časopis "Rampants". Spoluzakladatel časopisu Mother Jones (New York, 1942). Mezi jeho díla patří: "Domov na půlce cesty: Memoáry otce a syna", "Zrcadlo o půlnoci: Cesta Jižní Afrikou", "Neklidný duch: Rusové si pamatují Stalina", "Nalezení dvířek pasti: Eseje, portréty a cesty" a "Zahrabej řetězy: Proroci a rebelové v boji za osvobození otroků impéria".
Profesor oboru žurnalistiky na Universitě California v Berkeley. Přispěvatel do různých amerických časopisů, zejména: The New Yorker, The New York Review of Books, The New York Times Magazine a The Nation.

Webové stránky ›